HUMAN TOUR

WYSTAWA FOTOGRAFIK

Finalizacja mojej pracy dyplomowej magisterskiej, której tematem była autorska wystawa fotografik, pt. „Human tour” i jej oprawa graficzna. Praca zrealizowana w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach pod nadzorem prof. dr. hab. Michała Minora.

Indywidualna wystawa była moim marzeniem od wielu lat, więc niezwykle się cieszę, że mogłam połączyć obronę magistra ze spełnieniem marzenia! Dzięki temu wydarzeniu mogłam poczuć się w pełni artystką oraz faktycznie odczuć, że jestem magistrem sztuki!

Zdecydowałam się na galerię Szyb Wilson, która od samego wejścia nawiązuje do surrealizmu.

Moja praca dyplomowa przewidywała realizację wystawy samodzielnie zrealizowanych fotografik, pt. „Human tour” oraz jej oprawę graficzną, czyli wykonanie materiałów promocyjnych drukowanych, takich jak ulotki, plakaty, zaproszenia, bilety wstępu, informacyjną stronę internetową odnośnie realizacji wystawy oraz krótki film promujący.
Cała praca nad przygotowaniem fotografik na wystawę jak i jej oprawy graficznej była dla mnie ciekawym doświadczeniem.

Do realizacji fotografik w takim stylu w głównej mierze zainspirowała mnie twórczość Zdzisława Beksińskiego, który w swoich pracach malarskich przedstawiał między innymi wizje apokalipsy i śmierci. Beksiński również nawiązywał do cytatu, który jest moim motywem przewodnim przy tworzeniu sztuki. „Non omnis moriar” z pieśni „Exegi monumentum”, w tłumaczeniu „Nie wszystek umrę (…) bo wybudowałem pomnik trwalszy niż ze spiżu”.

Fotografiki oraz film promocyjny zachowane zostały w klimacie mroku, strachu i krzyku. Inspiracją były również dwie piosenkarki muzyki pop Billie Eilish i Lady Gaga. Inspirują mnie one nie tylko ze względu na rodzaj muzyki oraz klimat teledysków lecz również dlatego, że mimo przechodzenia przez nieuleczalne choroby potrafią iść przez życie i spełniać marzenia, a ten fakt sprawia, że utożsamiam się z nimi. Całość pracy została zrealizowana od pomysłu po realizację i wydruki – zarówno fotografiki na wystawę, jak i materiały promocyjne zostały wydrukowane, dzięki czemu cały projekt stał się bardziej realny, a przedsięwzięcie zostało zrealizowane w rzeczywistości.

„human tour”

fotografiki

„human tour”

materiały promocyjne